Filmová tvorba

ŠŤASTNÁ

Romantický
Česko, 2014 /v kinech 18.12. 2014/
Režie: Eva Toulová
Hrají: Andrea Daňková, David Kraus, Aneta Krejčíková, Marie Kružíková, Ljuba Krbová, Dana Morávková, Jan Hrušínský
Web: www.filmstastna.cz

Hlavní hrdinka Viktorie Šťastná (Andrea Daňková) odjíždí studovat do Prahy hereckou akademii. Záhy však zjišťuje, že se její původní ideály nesetkávají s realitou. Dostává se do party protřelých studentek (Aneta Krejčíková, Marie Kružíková), které pojímají hereckou kariéru zcela osobitým způsobem. Co všechno je Viky ochotná udělat pro úspěch?

DVOJHRA

Drama
Česko, 2012

Režie: Eva Toulová
Hrají:
Adel Valeeva, Marie Kružíková

Tématem filmu Dvohra je zachycení rozvíjejícího se vztahu dvou pianistek – Rusky Zóji a Češky Jany. Ačkoli obě dívky sdílejí společný pokoj, chovají se k sobě chladně. Jana, která žije na koleji už třetím rokem, má v Praze vybudované zázemí, přítele. Zója se cítí nesvá, v cizím teritoriu, jediným únikem je jí hra na piano. Obdivuje Janin životní styl a když uslyší, jak brilantně dívka hraje bez jakékoli přípravy na piano, přeroste její obdiv v určité zbožštění Janiny osoby. Z potřeby po lásce přerůstá chladné přátelství ve vřelý vztah

NÁPLAST

Drama
Česko, 2011
Režie: Eva Toulová
Hrají: Jan Bidlas, Petra Hobzová, Andrea Daňková

Příběh snímku Náplast se zabývá problematikou manželského páru, který přišel vlastní vinou o dceru. Jednoho dne dochází k náhodné situaci – otec, který dceru po večerech usilovně hledá, nachází ve svém automobilu neznámou podnapilou dívku. Přiváží jí domů, kde se o ni se ženou postarají. Počáteční lítost se promění v určitou touhu si dívku ponechat jako náhradu za ztracenou dceru. Během krušné noci dochází k manželské hádce, která poodhalí pravé důvody dceřina odchodu.

NAVÍC

Drama
Česko, 2010
Režie: Eva Toulová
Hrají: Karolína Libjaková

Příběh zachycuje komplex dospívající dívky Barbory, která díky své obézní postavě trpí nedostatkem sebedůvěry. Nedokáže se začlenit mezi své vrstevníky, připadá si, díky svému zevnějšku, méněcenná. Její asociální chování naruší společný taneční kurz, kterého se účastní i její tajná láska Kamil. Díky němu se rozhodne tanečního kurzu zúčastnit. Problém ale nastává, jakmile si má dívka vybrat šaty. Znovu naráží na svůj komplex, touha v setkání s Kamilem ho ale potlačí a na kurz přichází. Ve chvíli, kdy ji Kamil vybízí, ať vejde do budovy, ji prasknou šaty, což jí podlomí sebevědomí. Do sálu už nevejde. Kamil, populární a oblíbený mladík, se podnapilý dopotácí k Barboře. V té chvíli jsou si rovni-jeho stav ho činí stejným outsiderem, jakým je ona.

OBCHOD

Drama
Česko, 2010
Režie: Eva Toulová
Hrají: Tomáš Vaněk

Podomního obchodníka nutí povinnost „něco prodat“ k neetickému jednání. Prodává zboží spící stařence bez jejího vědomí.

CHAMELEON

Režie: Jakub Křen
Asistent režie: Eva Toulová
Kamera: Jakub Křen
Hrají: Aneta Krejčíková, David Kraus

Příběh fotografa, který mění svoji identitu, aby pořídil poutavé snímky. Kde je však hranice, která by se již neměla překročit? Film je mou autorskou variací na téma předstírání a neupřímnosti, se kterou se v dnešním světě setkáváme. Vše je řečeno spíše formou symboliky, a tím pádem by hlavním nositelem emocí měla být vizualita filmu.

CAMINO NA KOLEČKÁCH

Dokumentání
Česko, 2017
Režie: Eva Toulová

Film Camino na kolečkách vznikne na šest set kilometrů dlouhé Svatojakubské pouti, kterou podnikne Jan Dušek se svými přáteli a filmovým týmem. Háček je v tom, že hlavní aktér má už tak odvážnou výpravu ztíženou o invalidní vozík. Jan Dušek je šestatřicetiletý dobrodruh s progresivní formou roztroušené sklerózy. Na svém invalidním vozíku se rozhodl pokořit Svatojakubskou pouť hned z několika důvodů. Sám pro sebe vyráží s prosbou o zpomalení průběhu nemoci. Všem ostatním chce ale hlavně ukázat, že na kolečkách život nekončí a i v těžké životní situaci je možné si splnit své sny a cíle.