Filmová tvorba

ČERNOBYL NA KOLEČKÁCH

Dokumentární
Česko, 2022 
Režie: Eva Toulová

Camino se opět rozhodlo oprášit svá kolečka, tentokrát s cílem dobýt Černobyl. Po úspěšné výpravě na invalidním vozíku do Santiaga de Compostela se vozíčkách s roztroušenou sklerózou rozhodl se svým týmem vydat na jedno z nejrozporuplnějších míst světa, aby podnikl cestu do hlubin své duše a poskytl svědectví o nemoci, kterou bere už jako svoji družku. Dokument, jehož cílem je ukázat, že život na vozíku nekončí, sleduje čtrnáctičlennou expedici Černobylem, Kyjevem a Karpatami s cílem pokořit nejvyšší horu Ukrajiny Hoverlu.

CASTING NA LÁSKU

Romantický
Česko, 2020 /v kinech 13.8. 2020/
Režie: Eva Toulová
Hrají: Tereza Petrášková, Martin Sitta, Jan Řezníček, Igor Bareš, Milan Šteindler, Václav Vydra, Jan Čenský, Zdeněk Maryška, Jitka Sedláčková, Valérie Zawadská, Lukáš Latinák, Lukáš Langmajer, Zuska Velichová, Anna Schmidtmajerová, Vojtěch Babišta, Eva Toulová
Web: www.castingnalasku.cz

Ústřední postavou romantické komedie Casting na lásku je neúspěšná herečka Stela Nebeská, která s blížící se čtyřicítkou zjišťuje, že velkou díru do světa už asi neudělá. Ztrácí angažmá v divadle, kde stejně hrála jen nevýznamné role. Po kariérním neúspěchu přichází i osobní – manžel jí začne podvádět a ani se to nijak moc nesnaží skrývat. S porážkou od života se ale Stela nemíní smířit a rozhodně se nevzdá bez boje. Zapřisáhne se, že si stůj co stůj najde někoho, před kým její manžel zbledne závistí. Zahájí tedy velkolepý konkurz na novou lásku. Začne se seznamovat, ale co schůzka, to výstřední a nepoužitelný nápadník a každé rande končí fiaskem. Najde nakonec Stela toho pravého? Nebo všichni pořádní muži už vymřeli?

CAMINO NA KOLEČKÁCH

Dokumentání
Česko, 2017
Režie: Eva Toulová

Film Camino na kolečkách vznikne na šest set kilometrů dlouhé Svatojakubské pouti, kterou podnikne Jan Dušek se svými přáteli a filmovým týmem. Háček je v tom, že hlavní aktér má už tak odvážnou výpravu ztíženou o invalidní vozík. Jan Dušek je šestatřicetiletý dobrodruh s progresivní formou roztroušené sklerózy. Na svém invalidním vozíku se rozhodl pokořit Svatojakubskou pouť hned z několika důvodů. Sám pro sebe vyráží s prosbou o zpomalení průběhu nemoci. Všem ostatním chce ale hlavně ukázat, že na kolečkách život nekončí a i v těžké životní situaci je možné si splnit své sny a cíle.

ŠŤASTNÁ

Romantický
Česko, 2014 /v kinech 18.12. 2014/
Režie: Eva Toulová
Hrají: Andrea Daňková, David Kraus, Aneta Krejčíková, Marie Kružíková, Ljuba Krbová, Dana Morávková, Jan Hrušínský
Web: www.filmstastna.cz

Hlavní hrdinka Viktorie Šťastná (Andrea Daňková) odjíždí studovat do Prahy hereckou akademii. Záhy však zjišťuje, že se její původní ideály nesetkávají s realitou. Dostává se do party protřelých studentek (Aneta Krejčíková, Marie Kružíková), které pojímají hereckou kariéru zcela osobitým způsobem. Co všechno je Viky ochotná udělat pro úspěch?

PĚŠKY BEZ HRANIC

Polohranný
Česko, 2020
Režie: Eva Toulová

Hrají: Tereza Petrášková, Michal Kern, poutníci

Tereza má v životě všechno, co si kdy přála – manžela, zdravou dceru a práci, která jí naplňuje. Přesto se nedokáže zbavit pocitu, že jí v životě něco chybí. Rozhodně se proto vyjít ze své komfortní zóny a díky sázce se ocitá na pouti na Velehrad. Pěšky, jen s batohem na zádech poznává, co vlastně moderní poutnictví obnáší. Vystavená nepříznivým podmínkám počasí, ročních období únavě a vyčerpání se navrací k původním hodnotám a nalezení něčeho dávno ztraceného.

NÁPLAST

Drama
Česko, 2011
Režie: Eva Toulová
Hrají: Jan Bidlas, Petra Hobzová, Andrea Daňková

Příběh snímku Náplast se zabývá problematikou manželského páru, který přišel vlastní vinou o dceru. Jednoho dne dochází k náhodné situaci – otec, který dceru po večerech usilovně hledá, nachází ve svém automobilu neznámou podnapilou dívku. Přiváží jí domů, kde se o ni se ženou postarají. Počáteční lítost se promění v určitou touhu si dívku ponechat jako náhradu za ztracenou dceru. Během krušné noci dochází k manželské hádce, která poodhalí pravé důvody dceřina odchodu.

JAK SE MOŘÍ REVIZOŘI

Komedie
Česko, 2018 /v kinech 18.11.2018/
Režie: Eva Toulová
Hrají: Dana Morávková, Petr Batěk, Ladislav Ondřej, Anna Kulovaná, Michaela Tomešová, Jakub Štěpán, Agáta Lexová, Eva Toulová

WEB: www.jaksemorirevizori.cz

Zábavná komedie o obyčejné maloměstské rodině, jako je každá druhá. Seznamte se a uvidíte, jak se její členové nebezpečně podobají vám či vašemu okolí. Syn Marko spěje k tomu být úspěšným zločincem. Naneštěstí je jeho první obětí přepadení vlastní matka, což mu značně přitíží ve vysněné kariéře kriminálníka. Dcera Karin je sebevědomá a své půvaby využívá jen, co to jde. Veškerý čas věnuje „chození“ s více chlapci naráz a posouváním hranic, co všechno muži vydrží. Matka Anna zase ujíždí na slevových portálech, výhodných nákupních akcích a soutěžích. A otec? Ten je tím nejobyčejnějším z obyčejných – dopravním revizorem, a i přesto mu život shodou náhod umožní zažít pár minut slávy.

OBCHOD

Drama
Česko, 2010
Režie: Eva Toulová
Hrají: Tomáš Vaněk

Podomního obchodníka nutí povinnost „něco prodat“ k neetickému jednání. Prodává zboží spící stařence bez jejího vědomí.

CHAMELEON

Režie: Jakub Křen
Asistent režie: Eva Toulová
Kamera: Jakub Křen
Hrají: Aneta Krejčíková, David Kraus

Příběh fotografa, který mění svoji identitu, aby pořídil poutavé snímky. Kde je však hranice, která by se již neměla překročit? Film je mou autorskou variací na téma předstírání a neupřímnosti, se kterou se v dnešním světě setkáváme. Vše je řečeno spíše formou symboliky, a tím pádem by hlavním nositelem emocí měla být vizualita filmu.